Zbiórka 10.03 + Zapisy na Dzień Modlitw za FSE

Szanowni Państwo

1. W tym tygodniu zbiórka odbędzie się normalnie w godzinach 10-12.30. W tę sobotę również wilczki, które dołączyły do Gromady przed zimowiskiem, dostaną chusty. W związku z tym proszę, by nauczyły się tekstu na ceremonię przyjęcia do Gromady:

Akela:  Czego pragniesz?
Kandydat: Wstąpić do gromady wilczków.
Akela: Dlaczego?
Kandydat: By zostać wilczkiem i móc stawać się lepszym człowiekiem na podobieństwo naszego Ojca w niebie.
Akela: Dzisiaj otrzymujesz miano „Delikatnej Łapki”. Pytam cię, czy chcesz pracować ze wszystkich sił, by przygotować się do Obietnicy Wilczka?
Kandydat: Tak.
Duszpasterz: Niech Pan nasz Jezus Chrystus, Maryja Matka Boża i święty Franciszek, patron wilczków, umocnią w tobie to postanowienie i obdarzą cię łaską wytrwałości.
Akela: Od tej chwili jesteś jedną z nas. Chustę, którą otrzymałeś nosisz jako znak przynależności do gromady. Dbaj o nią i o dobre imię naszej gromady.

2. 24.03 odbędzie się w Krakowie Dzień  Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Jest to dla nas szczególne święto, podczas którego zawierzamy cały ruch Maryi, Matce harcerzy. Na Dzień Modlitw zaproszone są wszystkie wilczki wraz z rodzinami. Plan uroczystości jest na plakacie (pod linkiem do zapisów).

Link do zapisów:
https://goo.gl/forms/EgNbtQXgd9Bi5Spg2

System zapisów jest taki, że rodzice zapisują całą rodzinę.

Kilka słów od organizatorów:
główne uroczystości odbędą się w Sanktuarium Jana Pawła II, które mieści się przy ul. Totus Tuus na Białych Morzach.
Dzień Modlitw rozpoczynamy Drogą Krzyżową. Jej trasa biegnie z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach do Sanktuarium Jana Pawła II .
Spotykamy się rano o godz. 9: 00 przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, przy Bazylice głównej dolny poziom pod ołtarzem polowym
Obiad będzie zamówiony dla wszystkich tzn., że harcerze nie gotują. Plan Dnia Modlitw jest taki, że nie będzie możliwości gotowania na ogniu.
Cały koszt uczestnictwa wynosi 14 zł, ale mamy promocję dla rodzin, tzn. harcerz, harcerka czy wilczek, który przyjdzie z rodziną, płaci tylko raz za koszty uczestnictwa, czyli 5 zł
Za obiad płacą wszyscy, którzy chcą go zjeść. Aby zjeść obiad warto zabrać parę karimat na jednostkę, ponieważ nie będziemy mieć stołów. Przewidujemy, że jeżeli będzie ciepło można jednostkami zjeść posiłek na trawie przed sanktuarium lub pod arkadami we wskazanym przez nas miejscu Jeżeli będzie zimno to będziemy jeść w jednym z pomieszczeń udostępnionych przez sanktuarium. Obiad jest jednodaniowy.
Ze względów organizacyjnych nie będziemy zwracać żadnych kosztów w momencie rezygnacji. Zapisy potrwają do dnia 18 marca, ponieważ musimy wcześniej podać ilość posiłków.
Dla rodziców po obiedzie przewidziana będzie konferencja, którą poprowadzi Tomasz Szydło przedstawiciel Rady Federalnej Skautów Europy, którego warto posłuchać.

Ze wszystkich sił!
Akela