Orszak Trzech Króli

Szanowni Państwo!

W najbliższą sobotę nasza Gromada wybiera się na Orszak Trzech Króli.

Nasza Gromada będzie szła z orszakiem czerwonym -  trasą z Wawelu, ulicami Droga do Zamku i Grodzką. Po mszy św. w Katedrze Wawelskiej (rozpoczęcie o godz. 10.00) ks. kardynał Stanisław Dziwisz powita króla i jego orszak (ok. 11.00), a potem jako gospodarz miejsca poprowadzi monarchę za gwiazdą do Stajenki. Śpiew będzie prowadzić Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.
Monarchowie spotkają się na Rynku Głównym przed sceną, na której tradycyjnie będzie żłóbek i Święta Rodzina. Tutaj wraz z Kardynałem oddadzą pokłon nowonarodzonemu Dziecięciu, a na zakończenie wszyscy zgromadzeni będą wspólnie kolędować. Spotkanie na Rynku poprowadzi Lidia Jazgar i Łukasz Lech.

Spotkamy się o godzinie 9.30 przy pomniku Jana Pawła II (naprzeciwko wejścia do kaplicy wawelskiej). Bardzo proszę o punktualność - z pewnością będzie wielki tłum, później możemy nie wcisnąć się do kościoła.

Zakończenie około godziny 13.00. Odprowadzimy wilczki pod kościół świętej Anny (gdzie będzie łatwiej się znaleźć niż na Rynku).

Ponieważ spędzimy kilka godzin na powietrzu, bez możliwości schowania się do budynku, bardzo proszę zadbać, by dziewczynki były ciepło ubrane (kurtka, szalik, czapka, rękawiczki, ciepłe rajstopy, bluzka pod mundurem, dwie pary skarpet itp.). Przyda się też kanapka i termos/kubek termiczny z herbatką.

Ze wszystkich sił!
Akela